Změkčovače vody

změkčovače vody

V oblastech s tvrdou vodou může způsobit usazující se vodní kámen značné škody. Od obtížnější údržby sanitárních zařízení, vyšší spotřeby pracích prostředků při praní, přes výrazné zkrácení životnosti technických zařízení - praček, bojlerů, baterií až po zneprůchodnění vodovodních rozvodů. Tyto neblahé důsledky můžeme značně omezit pomocí změkčovačů vody. Změkčovače vody snižují  ve vodě obsah rozpuštěných solí vápníku a hořčíku (jejich iontů) na optimální případně nulovou hodnotu.

Kvalita vody a její tvrdost mají nepříznivý vliv na domácí spotřebiče a potrubní soustavy, ve kterých dochází k inkrustacím a tím ke snížení účinnosti zařízení, případně nárůstu spotřeby elektrické energie, proto je třeba vodu upravit, aby vznikla měkká voda a to úpravou vody změkčením pomocí změkčovací stanice.

vodní kámen

Naše společnost vám nabízí širokou škálu změkčovačů vody pro domácí (typ KABINET) i poloprovozní a provozní využití (SINGL, TWIN, TRIPLEX). Velikost a typ změkčovací stanice jsou dány požadavky na množství upravené vody za den a kvalitou surové vody, tedy tvrdostí. Při změkčování vody dochází k úplnému odstranění tvrdosti vody, proto je finální voda upravována tzv. řezáním na vodu vyhovující kvality pro daný účel.

V případě, že si nebudete vědět rady s výběrem zařízení pro změkčení vody nebo rádi využijete naše montážní služby, neváhejte nás kontaktovat. K dispozici jsou vám pracovníci AQUAF.cz, kteří ochotně zodpoví všechny vaše dotazy nejen k problematice tvrdé vody.

Podkategorie změkčovačů vody

Mapa tvrdosti vody dle oblastí ČR


(c) www.aqua-f.cz -> Všechna práva vyhrazena