Úprava pH

úprava PH

Odkyselování vod je proces, při kterém se z vody odstraňuje volný oxid uhličitý a tím dochází ke zvýšení pH. Odkyselování vody se provádí z důvodu korozivních účinků na kovové a betonové konstrukce, způsobuje také blednutí barev u plastů. Odkyselování se provádí i z důvodů hygienických.

K úpravě vody odkyselováním se využívají filtrační náplně, jako jsou mramor, dolomit a polovypálený dolomit. Při průtoku těmito materiály dochází k mírnému navýšení tzv. tvrdosti vody a materiál postupně ubývá, takže je třeba jej pravidelně doplňovat. Odkyselovací filtry se používají rovněž jako předúprava při odstraňování železa a manganu z vody. Odkyselovací účinek závisí na teplotě, na zrnitosti a výšce filtrační náplně a tím i na době setrvání čištěné vody ve filtračním loži.

Odkyselovací filtry se skládají ze sklokeramické tlakové lahve, filtrační náplně a řídícího ventilu.

Zobrazit: seznam / mřížka
Zobrazit:
Řadit podle:
Odkyselovací filtr OFR 7 x 35 manuální (15litrů)
Odkyselovací filtr smanuální regenerací se používá pro odkyselení, tj. zvýšení pH vody. Filtr je vhodný pro rodinný dům, rekreační objekt nebo průmysl. Zařízení se skládá zjedné sklolaminátové tlakové lahve, manuální řídící jednotky RX56F, horní trysky, spodní trysky a filtrační náplně. Filtr je ...
4 262,- Kč
bez DPH: 3 522,- Kč

(c) www.aqua-f.cz -> Všechna práva vyhrazena